Lustro czasu
344
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-344,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Lustro czasu

O projekcie

Komiks o Jarocinie


Lustro czasu to licząca blisko 60 stron fabularyzowana historia Jarocina, przedstawiona w formie komiksu. Jej główni bohaterowie – Kasia i Dawid – przemieszczają się w czasie i przestrzeni za pomocą magicznych luster. Poznają dzięki temu ciekawe postaci i wydarzenia z historii naszego miasta. Autorami komiksu są jarocinianin Jacek Kowalski (absolwent socjologii i kulturoznawstwa UAM, rysownik, projektant postaci do gier komputerowych) oraz David J. Prescott (pisarz recenzji filmowych i literackich, autor scenariuszy komiksów).

Książka wydana została w 2007 roku przez Fundację 750-lecia Jarocina, z okazji jubileuszu powstania naszego miasta. W związku z szybkim wyczerpaniem nakładu i niesłabnącym zainteresowaniem czytelników, Muzeum zadecydowało o wznowieniu tej publikacji (opis wydawcy).

Moja rola

rysunki

Data
Kategoria
Komiks