Wieczna Miłość
622
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-622,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Wieczna Miłość

w ramach Światowego Projektu Pokoju

O projekcie

Światowy Projekt Pokoju

Wojciech Siudmak jest artystą malarzem, grafikiem i rzeźbiarzem. Urodził się 10 października 1942 roku w Wieluniu. W latach 1956 – 1961 kształcił się w Liceum Sztuk Plastycznych, a następnie w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 1966 roku mieszka i tworzy we Francji. Jest uważany za czołowego przedstawiciela realizmu fantastycznego. Jego surrealistyczne prace utrzymane w duchu New Age, znalazły zastosowanie jako okładki książek, ilustracje czasopism i plakaty. Prezentowane były na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Wojciech Siudmak jest autorem Światowego Projektu Pokoju, który zapoczątkował powstały w 1980 roku obraz „Wieczna miłość”. Na jego bazie powstała w 2004 roku rzeźba pod tym samym tytułem, która wraz z ciekawą promenadą ma stanąć w Wieluniu. Całość przedsięwzięcia wzbogacała się o nowe elementy i stopniowo krystalizowała. Misją Projektu jest umacnianie pokoju przez szeroką wspólnotę narodów, dążenie do porozumienia, poszukiwania pojednania i wybaczenia. Dzięki międzynarodowej współpracy, połączenie dziełami sztuki różnych miast świata, umożliwi przekazanie i rozwinięcie idei tolerancji, harmonii i pokoju.

Komiks „Wieczna Miłość” jest elementem projektu W. Siudmaka Światowy Projekt Pokoju (str. 49).

Moja rola

Rysunki

Pomysłowdawca projektu

Wojciech Siudmak

Data
Kategoria
Komiks