Andrzej Grubba
537
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-537,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Andrzej Grubba

Słynni polscy olimpijczycy (18)

O projekcie

Magiczny celuloid

Grubba był niezłomnym, unikalnym sportowcem. Zajął się zupełnie niszową w jego czasach dyscypliną sportu, jaką był tenis stołowy i przyczynił się do tego, iż sport ten zyskał wielką popularność. Wielkie sukcesy Andrzeja Grubby połączone z jego sposobem bycia przy stole pingpongowym, jak i poza nim, sprawiły, że Polacy pokochali tenis stołowy. To ten sport uprawiali odtąd bardzo często, w szkołach, na wakacjach, wszędzie.

W tym komiksie zobaczą Państwo, jak dramatyczne były boje Andrzeja Grubby o medal olimpijski, którego – podobnie jak żaden dotąd polski pingpongista – nigdy nie zdobył. Grubba zdobył jednak dla tenisa stołowego co innego – rzesze zwolenników tej szybkiej, widowiskowej gry. Spowodował, że każdy, kto gra w Polsce w pingponga, myśli o wspaniałym wirtuozie celuloidowej piłeczki – Andrzeju Grubbie, który zmarł nagle 21 lipca 2005 r. Okładki do całej serii rysował Tomasz Jędrzejowski.

Wydawca

Agora S.A.

Moja rola

Rysunki

Data
Kategoria
Komiks